Máte doma kvalitní domácí síť?

 

 

Určitě máte doma nejrůznější zařízení, které vyžadují připojení k internetu, jako telefony, tablety, notebooky, síťové tiskárny, televize, počítače, herní konzole ad. Doba jde tak dopředu, že za chvíli bude potřeba připojit k internetu i vaší kočku, aby nebyla sociálně odstrčená.

K tomu, aby jste mohli připojit všechna tato zařízení, potřebujete domácí síť.

Ke tvorbě domácí sítě jsou ideální a dostupná pojítka a routery nejrůznějších výrobců.

 

Nejčastěji se používají ke tvorbě domácí sítě routery.

tp-link-tl-wr841n-wifi-router-300mbps_i4015

Jsou to programovatelná cenově dostupná pojítka, která jsou schopna pracovat v různých režimech. Mají síťové výstupy a i výstup bezdrátový wifi. Pozor když zakoupíte router, není vždy nastaven vhodně pro vaší potřebu, proto doporučuji si ho nechat nastavit odbornou firmou do módu, který je vhodný pro vaši síť. Dále je potřeba dát pozor jestli máte zabezpečenou bezdrátovou část. Pokud ne, může se na vás někdo napojit a v horším případě vám vniknout do vašich zařízení, které máte v domácí síti a disponovat vašimi daty.

 

Další možností jsou switche.

tp-link-tl-sf1005d-switch-5x-10-100-mbps_i1248

Jsou to aktivní pojítka, která se neprogramují a mají od 5 portů výstupů.

Slouží k rozbočení ethernetové kabelové sítě z jednoho na více kabelů. Příklad použití je, pokud máte doma roztahanou síť do všech místností, slouží k propojení internetu do více místností.

 

Na co si dát pozor při tvorbě sítě?

Rozhodně doporučuji pokud zařízení stojí na místě, není přenášeno a má síťový vstup pro kabel, použít ho. Dát mu přednost před wifi. Televizory, stolní počítače, síťové tiskárny ad.

Mobilní zařízení jako tablety telefony a notebooky je kvůli pohodlí vhodné připojit na wifi.

Volba umístění wifi routeru do místnosti je nutné velmi dobře promyslet. Router by měl být ideálně umístěn blízko prostorů kde se nejčastěji pohybujete z vašimi hifi zařízeními jako tablety, telefony a notebooky. Kvalita příjmu a datového toku je přímo úměrná vzdáleností a překážkami mezi wifi routrem a zařízením. Pokud je tedy router špatně umístěn degraduje službu připojení k internetu, kterou platíte a vznikají ztráty rychlosti. Vede to k tomu, že nedokážete využít vašeho internetu v mobilních zařízeních ve vaší domácí síti, naplno.

Z naší zkušenosti zapojení více než 1tisíce zákazníků je ten, že domácí síť by měla být jednoduchá. Zařízení, která se nepřenáší a stojí na jednom místě by pokud možno měla být zapojena kabelově. Mobilní zařízení bezdrátově. A volba umístění routeru by měla být situována do prostoru, kde se nejčastěji se zařízeními pohybujete. Bezdrátová síť by měla být rozhodně zabezpečena heslem.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.