Vítáme Vás na našem Blogu

fotoaparat

Kopírování fotografií z fotoaparátu či telefonu do počítače

Nafotili jste úžasné fotografie nebo jen něčí trapas a chcete se s ním pochlubit přátelům a  nevíte, jak vytáhnout vaše fotografie z vašeho fotoaparátu či telefonu? Dnešní článek by vám měl ukázat několik cest jak na to. Metod, jak dostat Vaše fotografie z foto zařízení, je několik. My vám ukážeme dvě základní. Prvním a také nejjednodušším způsobem je...

upozorneni

Upozornění na nový virus

Není to tak dávno, co jsme na Facebooku zveřejňovali informaci o novém viru, který se šíří internetem, hlavně skrze elektronickou poštu neboli email. Za tu dobu se nám stejně objevují další a další případy napadení tímto virem.

vyber-noveho-pocitace

Výběr nového počítače

Všechno má omezenou životnost a týká se to i Vašeho počítače. Dost často se stává, že do servisu nám přinášejí počítače, které fungují snad jen pomocí síly vůle. Není pak na čase zvážit nákup nového?

udrzba-pc

Údržba PC

Je jedna věc, kterou mnoho z nás opomíjí, přitom je naprosto nejdůležitější pro životnost počítače. A tou je čištění. Nemusí se jednat nutně o fyzické čištění od prachu, ale také o softwarovou čistku.

neni-wi-fi-jako-wi-fi

Není Wi-Fi jako Wi-Fi

Zatímco minule jsme si vysvětlili, jak velký vliv na domácí síť může mít obyčejná věc jako kabel, dnes si objasníme, že i s Wi-Fi se dá dosáhnout různorodých výsledků. Zjistíte, že není Wi-Fi jako Wi-Fi.

rozbor-sitovych-kabelu

Rozbor síťových kabelů, proč je znát?

První věc, co člověka z nadpisu ihned napadne, je „Na co? Všechny jsou přeci stejné“. Ale je tomu opravdu tak? Když si představíte klasický síťový kabel, z vrchu vypadá většinou stejně. Vždy má stejné koncovky na obou stranách. Jenomže málokdo ví, že i špatná volba síťového kabelu může být příčinou pomalé domácí sítě.

jak-zjistit-informace-o-vasem-pocitaci

Jak zjistit informace o Vašem počítači?

Pokud máte s počítačem problém nebo chcete vylepšit něco ve Vašem počítači, často s ním jdete rovnou do servisu, jenže i zde platí podobný problém jako u aut a většiny techniky. Často se stává, že do servisu přijede někdo, kdo o svém autě neví zhola nic a má problém, který neumí dostatečně popsat. Pro počítače platí to samé, jenže zde se dají rychle a snadno zjistit potřebné informace, které technikovi jeho práci ulehčí a tím pádem i urychlíte případnou opravu. V případě upgradu či jiném vylepšení PC platí podobná situace, kdy tím značně urychlíte nákup a i jeho následnou instalaci.

jak-zabezpecit-svoje-pc

Jak zabezpečit svoje PC?

Z nadpisu Vás jistě napadne, že se budeme bavit o zaheslování počítače jako celku, avšak opak je pravdou. Ano, vyplatí se zaheslovat přístup do Windows, zejména pokud se jedná o notebook, se kterým často cestujete. Jenomže mnohem větší hrozbu představují viry a útoky hackerů, které se stávají častěji, než si myslíte. Mám tu pár rad, kterými se stačí řídit, a budete mít velkou šanci, že Vás žádný překvapivý útok nezaskočí.

co-je-nas

Co je vlastně NAS?

V předešlém článku jste se seznámili s tím, co je a kde všude najdete cloud. Dnes si povíme něco o NAS serverech. Vlastně se jedná také o cloud, avšak s tím rozdílem, že se fyzicky nachází u vás doma nebo v kanceláři. O tom však víc v následujícím článku.

cloud

Co je cloud?

Dnes je již cloud samozřejmou součástí života, ale víte vůbec, jak funguje, kde všude se vyskytuje a co to vlastně je? V tomto článku se dozvíte, jak funguje a kde všude ho najdete. Třeba zjistíte, že ho používáte a ani o tom nevíte.

 • Newsletter

  Máte-li zájem odebírat novinky z blogu, zde můžete zadat váš e-mail a již o žádný článek nepřijdete.

 • Anketa

  Vlastníte nějaké chytré zařízení?

  Zobrazit výsledky

  Nahrávání ... Nahrávání ...
 • Rubriky

 • Nejnovější příspěvky

 • Facebookové stránky