Vítáme Vás na našem Blogu

rozbor-sitovych-kabelu

Rozbor síťových kabelů, proč je znát?

První věc, co člověka z nadpisu ihned napadne, je „Na co? Všechny jsou přeci stejné“. Ale je tomu opravdu tak? Když si představíte klasický síťový kabel, z vrchu vypadá většinou stejně. Vždy má stejné koncovky na obou stranách. Jenomže málokdo ví, že i špatná volba síťového kabelu může být příčinou pomalé domácí sítě.

jak-zjistit-informace-o-vasem-pocitaci

Jak zjistit informace o Vašem počítači?

Pokud máte s počítačem problém nebo chcete vylepšit něco ve Vašem počítači, často s ním jdete rovnou do servisu, jenže i zde platí podobný problém jako u aut a většiny techniky. Často se stává, že do servisu přijede někdo, kdo o svém autě neví zhola nic a má problém, který neumí dostatečně popsat. Pro počítače platí to samé, jenže zde se dají rychle a snadno zjistit potřebné informace, které technikovi jeho práci ulehčí a tím pádem i urychlíte případnou opravu. V případě upgradu či jiném vylepšení PC platí podobná situace, kdy tím značně urychlíte nákup a i jeho následnou instalaci.

jak-zabezpecit-svoje-pc

Jak zabezpečit svoje PC?

Z nadpisu Vás jistě napadne, že se budeme bavit o zaheslování počítače jako celku, avšak opak je pravdou. Ano, vyplatí se zaheslovat přístup do Windows, zejména pokud se jedná o notebook, se kterým často cestujete. Jenomže mnohem větší hrozbu představují viry a útoky hackerů, které se stávají častěji, než si myslíte. Mám tu pár rad, kterými se stačí řídit, a budete mít velkou šanci, že Vás žádný překvapivý útok nezaskočí.

co-je-nas

Co je vlastně NAS?

V předešlém článku jste se seznámili s tím, co je a kde všude najdete cloud. Dnes si povíme něco o NAS serverech. Vlastně se jedná také o cloud, avšak s tím rozdílem, že se fyzicky nachází u vás doma nebo v kanceláři. O tom však víc v následujícím článku.

cloud

Co je cloud?

Dnes je již cloud samozřejmou součástí života, ale víte vůbec, jak funguje, kde všude se vyskytuje a co to vlastně je? V tomto článku se dozvíte, jak funguje a kde všude ho najdete. Třeba zjistíte, že ho používáte a ani o tom nevíte.

i19

Instalace / Odinstalace softwaru

Naprostým základem počítačové gramotnosti by se mohla označit instalace softwaru a jeho případné odinstalování. Instalace softwaru znamená nahrání daného programu do počítače. Co se náročnosti týče, nejedná se o žádnou vědu.

1482197548667

Herní osvěta

Rád bych využil příležitosti a v blogu, který právě píši, trochu poinformoval náš malý národ o mýtu, jež zde neprávem mají počítačové hry. Často se setkávám s názorem, že se jedná o činnost vyvolávající závislost, která ke všemu navádí mládež k násilí. Nikoho ale nezajímá, kde je ve skutečnosti pravda. Tu bych chtěl nyní trošku poodhalit tímto článkem.

Smartphone / Android

Předvánoční nákupní poradce – telefony a tablety

Předvánoční nákupní poradce – telefony a tablety: Ve druhé části si rozebereme, jak vybrat správný tablet a telefon. Také zjistíme, že v dnešní době se výběr telefonu či tabletu dosti podobá výběru osobního počítače.

topimage-540x303

Předvánoční nákupní poradce – notebooky a PC

Blíží se Vánoce a s nimi i klid a mír (které se jaksi nedostavují) společně s nákupní horečkou, která zaplavuje celý svět. Každý rok se lidé snaží udělat radost svým nejbližším digitálními dárky, u kterých nemají přesnou představu, jak vlastně fungují a jaké náležitosti musí splňovat. Proto jsme se rozhodli sepsat poradce, který vám mnoho věcí ohledně...

onlinevsoffline2

Jsou nákupy na internetu výhodné?

Všude okolo sebe slýcháme, jak je výhodné nakupovat na internetu. Je tomu opravdu tak?  Tuto problematiku rozebereme v tomto článku a srovnáme výhody a nevýhody nákupu, například nákup notebooku na internetu a  koupě notebooku v kamenném obchodě. Dá se obecně říci, že nákup na internetu je pohodlný. Můžete v teple svého domova v klidu vybrat vhodný produkt, vhodného dodavatele,...